reklama

Údolí Wadi Darbat

Zavítat do Salalah a nenavštívit údolí v přírodním parku Wadi Darbat by byl hřích. Tedy hlavně na podzim, kdy je sezóna monzunových deštů a vše se zazelená. Wadi Darbat je v tomto roční období doslova v obležení výletníků.

Pohled na údolí Wadi Darbat na podzim.

Zavítat do Salalah a nenavštívit údolí v přírodním parku Wadi Darbat by byl "hřích". Tedy hlavně na podzim, kdy je sezóna monzunových deštů a vše se zazelená. Wadi Darbat je v tomto roční období doslova v obležení výletníků a rodin s dětmi. 

Ve Wadi Darbat uvidíte kromě nádherné přírody také vodopády, rokliny, jeskyně a volně se pasoucí zvířata (hlavně velbloudy). Zdejší jeskyně sloužily v minulosti pastýřům jako úkryt a na stěnách se dochovaly nádherné obrazové malby.

Pohled na údolí Wadi Darbat na podzim.
Pohled na údolí Wadi Darbat na podzim.
My jsme sem zavítali na přelomu dubna/května, takže tu ještě nebylo tolik lidí a kopce se teprve začaly zelenat.

Údolí Wadi Darbat se nachází pár kilometrů západně od městečka Taqa (jsou zde nádherné pláže). Cesta sem vede do příkrého kopce a poté se stáčí dolů do údolí. Pokud se sem vydáte na podzim, tak určitě nezaparkujete v blízkosti stejnojmenného jezera, odkud se můžete vydat na lodní výlet nebo pořádat piknik pod korunami stromů v jeho blízkosti. Je to tu doslova obležené autami a rodinami s dětmi. 

Tip pro Vás:

  • výlet na motorové loďce kolem jezera vyjde na 5 riálů
  • můžete si rovněž zapůjčit šlapadlo, které vás vyjde na 3 riály na 1/2 hod
V této oblasti se nachází vícero říček a pramenů, jako např. tento, který jsme objevili nedaleko silnice cestou zpět do Salalah.

Nakonec jsme si řekli, že by bylo fajn zakončit den v nějaké příjemné místní restauraci a dát si k večeři např. velbloudí maso. Byla nám doporučena restaurace nacházející se v kopcích s úžasným výhledem na Salalah.

Nakonec jsme si objednali grilované kuře s rýží, ale docela se jim připeklo, takže jsme se moc nenajedli. Výhled a zakončení dne však byly parádní!

Nezapomeňte se podívat na blog o nejstarší mešitě v Ománu zde https://countrypic.com/cs/article/2726-nejstarsi-mesita-v-omanu-aqeel-mosque.html

Publikováno: 3. 7. 2018, Autor: Redakce CP